Chopin – mazurki i preludia na gitarę solo.

 

Na to nietypowe przedsięwzięcie składają się wzbogacone harmonicznie jazzowe transkrypcje najbardziej znanych mazurków i preludiów m.in. preludium e-moll, c-moll, a także chopinowska wersja  „La ci darem la mano” W. A. Mozarta. Gitarowe opracowania nadają tym utworom nowe, niepowtarzalne brzmienie będące połączeniem „chopinowskiej nuty” z folkowymi korzeniami jazzu.

 

 

 

 

Wyjątkowo bogato opracowane jazzowe wersje najpopularniejszych polskich kolęd są doskonałym świadectwem możliwości brzmieniowych i bogactwa harmonicznego gitary. Ogólnie znane utwory dostarczają tu materiału do swobodnych, hołdujących jazzowej tradycji improwizacji.

 

 

 

Kolędy na gitarę solo.

 

Piosenki Polskie Na Gitarę Solo.

 

Projekt składa się w całości z utworów, które w okresie międzywojennym jak i powojennym były znanymi przebojami. Kompozycje H. Warsa, Wł. Szpilmana, czy J. Petersburskiego, pisane początkowo dla potrzeb filmu lub teatrzyków „Morskie Oko” czy „Qui Pro Quo” spopularyzowane zostały później przez gwiazdy estrady : M. Fogga, H. Ordonównę, I. Santor, K. Jędrusik. Solowe interpretacje dawnych przebojów sięgają głęboko do korzeni jazzowej gitary , a potraktowanie tych utworów jako typowe jazzowe standardy rzuca nowe światło na  twórczość kompozytorów tych piosenek.

 

 

 

 

 

Piosenki Polskie na Kwartet Jazzowy.

 

 

 

 

 

Projekt ten repertuarowo opiera się również na przed i powojennych utworach napisanych  przez polskich twórców związanych z filmem, czy kabaretowym teatrzykiem. Większość aranżacji oparta jest tym razem na charakterystycznym dla końca lat 50-tych brzmieniu kwartetu Gerry Mulligana, które wzbogacone zostało o bardziej współczesne rozwiązania harmoniczne. Dwugłos gitary i klarnetu, w oparciu o tradycyjną sekcję rytmiczną  daje jedyne w swoim rodzaju niepowtarzalne brzmienie, które doskonale wpasowuje się w klimat tej muzyki.

 

Tribute to John Coltrane.

To program zaaranżowany na klasyczne trio jazzowe : gitara ,organy Hammonda , perkusja, Składa się on z najbardziej znanych kompozycji Coltrane’a (Moment Notice,  Giant Steps,  Mr. PC ) oraz z utworów, które to dzięki kreacjom Mistrza pozostawiły trwały ślad w rozwoju muzyki jazzowej.